Yardıma'mı İhtiyacınız Var?
WhatsApp'tan Bize Hemen Yazın!

Cam Balkon Cam Neden Kırılır?

Cam balkon yaptıran herkes bu soruyu kendisine soruyor. Cam balkon camı kırılır mı? Temperli cam patlar mı ve patlarsa neden patlar? Aslında bir başka soru da temperli cam kırılır mı şeklinde olmalıdır; çünkü katlanır ve sürme cam sistemlerinde temperli camlar kullanılır.

Her camın kırılma özelliği vardır. Önemli olan 8 mm düz cama göre 8 mm temperli camın ne kadar dayanıklı olduğudur. Şunu söylemek mümkündür; temperli camlar düz camlara göre 5 kata kadar daha dayanıklıdır. 3 kişi bir kanadın üstüne rahatlıkla çıkabilir. Çok şiddetli darbelere bile dayanabilir.

Temperli Camın Özellikleri

Temperin temeli ısıtma ve hava basıncına dayalıdır. Hava basıncı ve ısı sayesinde ürünler daha dayanıklı hale gelir. Bunun yanı sıra başka bir özellik daha kazanırlar; kırılma durumunda çok küçük parçalara ayrılmak sureti ile canlıları korumak… Buradaki amaç insanları ve diğer canlıları korumaktır.

Cam balkon cam kırılır mı sorusunun cevabı da artık netleşmeye başlamış oldu. Evet kırılabilir; ancak çok şiddetli darbelere maruz kalması gerekmektedir. Kırılsa bile dağılacağından sizi ve sevdikleriniz korur. Bu kırılma aslında daha çok patlama şeklindedir. Yani binlerce parçaya ayrılmak sureti ile kırılır.

Cam Balkon Camı Hangi Durumlarda Kırılır Veya Patlar?

  • Metal cisimlerle çok şiddetli darbelere maruz kalması gerekir. Bunu bazen bir balyozla bile gerçekleştiremeyebilirsiniz.
  • Kenarlar hassas noktalardır. Kenarlarda bazen hava baloncukları kalabilmektedir. Orayı denk getirirseniz, darbenin çok şiddetli bile olmasına gerek yoktur.
  • Camlarda tansiyon olabilir. Tansiyon makinenin ayarlarının değiştiği ilk 5-10 dakikada meydana gelebilir. 6 mm temperlerken 8 mm temperlemeye başlayacak olan makinenin ayarları değiştirilir. Bu süreçte tansiyon meydana gelebilir. Tansiyonlu camlar denk gelmiş ise; yine hiç bir darbeye gerek olmaksızın patlama meydana gelebilir.

Temperli Cam Kırıldığında Veya Patladığında Ne Yapmak Gerekiyor?

Tedarikçiniz ile görüşüp yeni cam siparişi vermeniz en doğru seçenek olacaktır. Bu biraz zaman alabilir; sabırlı olmalısınız. Ondan önce bilmeniz gereken konular var. Camları temizlerken mutlaka eldiven ve maske kullanmalısınız. Zerrelerin teninizle ve gözünüzle temas etmemesine özen göstermelisiniz.

Gözlük kullanmak da oldukça önemlidir. Cam parçacıklarının vücutta yürüme gibi bir özelliği vardır. Buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer kırılma esnasında parçalar herhangi bir yerinizi yaraladı ise; hemen bölgeyi suyun altına tutmalısınız. 1-2 dakika suyun altına tuttuktan sonra bir dezenfektan kullanabilirsiniz. Başka ilave tedbir almanıza gerek yoktur.


Ücretsiz Keşif
Bir telefonunuz ile ücretsiz cam balkon keşfi yapıyor, en kaliteli hizmetle en uygun fiyatla sunuyoruz.

95% Cam Balkon Sızdırmazlığı
Cam balkon sızdırmazlığını minumuma indiriyoruz... (Sızdırmaz Cam Balkon Yapıyoruz Diyen Firmalara İnanmayın !)

Garantili Üretim
Size sorun yaratacak değil, keyfe ulaştıracak kalitede ürün ve hizmet anlayışı. İki yıl cam balkon garantisi !

Bize Ulaşın

Adres: Eski Sanayi Sitesi Serdar Sok. No:10 SÜLEYMANPAŞA/TEKİRDAĞ

Telefon: 0546 718 45 11

E-Posta: info@marmaracambalkon.com

Web: https://www.marmaracambalkon.com